🚀 24 dni bezpłatnych porad od ekspertów dla wizażystów! ➡ Zapisz się na kalendarz adwentowy! ⬅

Zrób plan i działaj!

Dziś ostatni kafelek! Mam nadzieję, że wiedza z kalendarza przyda Ci się w rozwoju Twojego biznesu. Wiem, że przed Tobą dużo pracy, ponieważ lista obszarów, w których musisz biegle się poruszać jest duża. Pamiętaj, żeby zawsze dbać o motywację do działania i nie zniechęcać się jeśli nie ma od razu super efektów.

Wizażystka oprócz doskonałego warsztatu powinna umieć:

 • prowadzić swoje social media,
 • robić super zdjęcia swoich prac (przecież działamy w branży wizualnej),
 • perfekcyjnie obsługiwać klientkę,
 • tworzyć przyciągające oferty,
 • ogarniać kwestie księgowe i prawne,
 • działać w sieci poza SM (swoja strona internetowa i jej pozycjonowanie, wizytówka w google),
 • dbać o relacje z innymi (nawiązywać kontakty by zwiększać swoje zasięgi),
 • organizować swoją pracę samodzielnie (zakupy, higiena pracy).

Aby wszystkim tym zajmować się jednocześnie musisz mieć PLAN. Stwórz go podstawie swoich celów zaczynając od ogółu kończąc na szczegółach.

Przykład

Cel: Chciałabym zdobyć 500 nowych, realnych i zaangażowanych obserwujących na Instagramie w ciągu najbliższych 3 miesięcy.

W jaki sposób to zrobię? Codziennie poświęcę:

 • 10 min na research jakie materiały są teraz w trendach i co publikują osoby z mojej branży,
 • 10 min na aktywność na profilach innych osób,
 • 5 min na nawiązywaniu kontaktów by móc pokazać się na profilu osoby, która posiada społeczność, która by była zainteresowana makijażami.
 • 5 min na analizę statystyk czy idę zgodnie z planem
 • 15 min na tworzenie contentu

Dzieląc duże zadania na mniejsze jesteś w stanie wygospodarować czas, nawet jeśli masz go bardzo mało.

Wcale nie muszą być to działania codzienne. Możesz poświęcić na jeden obszar kilka godzin jednego dnia i przygotować materiały na cały tydzień. Dodatkowo nie wszystkie obszary wymagają regularnego działania. Np. ofertę przygotowujesz raz w roku.

Każde Twoje działania powinny być zaplanowane. Zobacz, że planujesz np. swoje posiłki i listę zakupów. A swój biznes, bardzo ważny obszar w Twoim życiu, często prowadzisz chaotycznie. Planowanie zwiększa prawdopodobieństwo wykonania zadania 😉 Dzięki Twoim konsekwentnym działaniom Twój biznes będzie rósł i będziesz mieć coraz więcej klientek. Pamiętaj, żeby nigdy się nie poddawać, ponieważ zasługujesz na to by pracować tak jak chcesz i robić to co kochasz!

Trzymam za Ciebie kciuki!UWAGA: Zapraszam Cię serdecznie do mojego projektu życia :) Pierwszy w Polsce KLUB WIZAŻYSTEK startuje! Koniecznie zapoznaj się z tym co dla Ciebie przygotowałam klikając w baner poniżej! Jako czytelniczka kalendarza dowiadujesz się o tym projekcie jako jedna z pierwszych i możesz skorzystać ze specjalnej oferty!

O Mnie

Ola Głuch

Jestem założycielką Hello Beauty Makeup Room & Academy. Zajmuję się szkoleniem początkujących wizażystów, a także współpracuję z klientkami indywidualnymi, podczas sesji zdjęciowych i na planach filmowych. W szkole dzielę się wiedzą z zakresu makijażu użytkowego, a także artystycznego, który rozwija warsztat i wyobraźnię moich kursantów.

Poza tym interesuję się #makeup marketingiem a swoją wiedzą biznesową chętnie dzielę się z moimi kursantami.