🚀 24 dni bezpłatnych porad od ekspertów dla wizażystów! ➡ Zapisz się na kalendarz adwentowy! ⬅

Wszystko co musisz wiedzieć o sprzedaży by mieć więcej klientek!

Autorem treści tego wpisu jest ekspert w dziedzinie marketingu internetowego – Darek Jasion.

Darek Jasion

Jestem autorem 3 kursów i 2 ebooków, w których uczę jak pozyskiwać klientki, budować rozpoznawalną markę osobistą i zwiększać swoje dochody w branży beauty! W moich szkoleniach wzięło udział 1046 kursantów, a z darmowej wiedzy korzysta ponad 10.000 właścicieli biznesów beauty! Pokażę Ci, jak tworzyć biznes w oparciu o to, kim autentycznie się jest!

Na 100% masz jakiś cel, plan, albo marzenie, które warto zrealizować.

Czasami jednak nie wszystko idzie po Twojej myśli…

Starasz się. Inwestujesz czas i pieniądze w swój rozwój, ale widzisz, że dookoła są ludzie, którzy ewidentnie starają się mniej, a idzie im lepiej.

Wiem, że to może być demotywujące….

Ciągle szukasz sposobu, który mógłby Ci w końcu pomóc. Słyszysz tyle różnych porad, że powoli zaczynasz się w tym wszystkim gubić… Opcji jest tak wiele, że ciężko jest podjąć jakiekolwiek kroki 😥

Spokojnie. 

Podobny scenariusz przerabiałem z dziesiątkami moich klientek. Każda z nich miała na początku mnóstwo obaw, czy nie wiedziała, jak się za to zabrać.

Wiem, że chciałabyś zarabiać zadowalające pieniądze i mieć dobrze poukładany biznes, dzięki któremu nie musiałabyś się już martwć.

Pewnie nasuwa Ci się teraz jedno pytanie… jak przejść z jednego miejsca w drugie i zmienić tę sytuację? 🤔

Większość ludzi myśli, że pozyskiwanie klientek / kursantek musi być trudne, czy bardzo skomplikowane… a co jeśli Powiem Ci, że jest zupełnie inaczej?

Odpowiedzią jest strategia „PPZZ” 👇🏻

➡️ P – POZNAJ 🤝

Nawet jeśli robisz świetną usługę, masz bardzo dobre zaplecze jako instruktor, czy jesteś na serio wyśmienita w tym, co robisz… to i tak nikt nie wyda u Ciebie nawet grosza, jeśli nie dowie się, że istniejesz 🤷🏻‍♂️

Dlatego tak ważne jest to, aby aktywnie kierować uwagę odbiorców na Twój profil poprzez aktywności, współpracę z sojusznikami, tworzenie odpowiednich treści itd. 

➡️ P – POLUB 🤜🤛

Jeśli ktoś się dowiedział o Tobie i ufa Twoim kompetencjom. Uważa, że to, co robisz, jest profesjonalne. To i tak raczej nie wyda u Ciebie pieniędzy, jeśli nie będzie Cię lubić…

⁣Dlatego ważne jest, aby być obecnym na Instagram Stories. Opowiadać historie i budować relację z odbiorcami w prywatnych wiadomościach.

➡️ Z – ZAUFAJ 🤗

Jeśli ktoś dowiedział się już o Twoim istnieniu i Cię polubił, ale na Twoim profilu nie może znaleźć dobrej jakości prac, ani merytorycznych postów, które pokazują Twój autorytet, to z pewnością NIE wyda u Ciebie pieniędzy.

Prawda jest taka, że nawet jeżeli masz wspaniałą osobowość, to nikt nie wyda u Ciebie pieniędzy, jeśli nie uwierzy w to, CO robisz i to JAK to robisz, jest na poziomie, który spełnia jej potrzeby i oczekiwania. Dlatego ważne jest, aby Twoje treści były tworzone z myślą o Twoich odbiorcach. Edukuj i rozwiązuj problemy. Inspiruj i pokazuj korzyści współpracy z Tobą.

➡️ Z – ZAPŁAĆ 💵

Dopiero w momencie, gdy ktoś Cię zna, lubi i ufa, jest gotowy, aby wydawać u Ciebie pieniądze. Jednak to nie wystarczy. Musisz jasno dać do zrozumienia odbiorcy, że może i pomóc mu podjąć decyzję. 

Ważne jest, abyś miała jasną ofertę i potrafiła ją odpowiednio komunikować swoim klientkom na Instagramie i w wiadomościach prywatnych. ⁣

Sprzedaż to droga, którą prowadzisz Twojego klienta od momentu, w którym spotykacie się pierwszy raz, do momentu, w którym Ci ufa, lubi Cię i pomagasz mu w podejmowaniu decyzji o wydawaniu u Ciebie pieniędzy.

Tak wygląda cały proces:

  1. Obca osoba ⤵️
  2. Dowiaduje się o Tobie ⤵️
  3. Widzi, że jesteście do siebie podobne i lubi Cię za to ⤵️
  4. Zaczyna ufać Twoim umiejętnościom ⤵️
  5. Odpowiada Ci na kilka pytań i dostaje propozycje ⤵️ 
  6. Zostawia u Ciebie swoje pieniądze 💵

Proste. Prawda?UWAGA: Zapraszam Cię serdecznie do mojego projektu życia :) Pierwszy w Polsce KLUB WIZAŻYSTEK startuje! Koniecznie zapoznaj się z tym co dla Ciebie przygotowałam klikając w baner poniżej! Jako czytelniczka kalendarza dowiadujesz się o tym projekcie jako jedna z pierwszych i możesz skorzystać ze specjalnej oferty!

O Mnie

Ola Głuch

Jestem założycielką Hello Beauty Makeup Room & Academy. Zajmuję się szkoleniem początkujących wizażystów, a także współpracuję z klientkami indywidualnymi, podczas sesji zdjęciowych i na planach filmowych. W szkole dzielę się wiedzą z zakresu makijażu użytkowego, a także artystycznego, który rozwija warsztat i wyobraźnię moich kursantów.

Poza tym interesuję się #makeup marketingiem a swoją wiedzą biznesową chętnie dzielę się z moimi kursantami.