🚀 24 dni bezpłatnych porad od ekspertów dla wizażystów! ➡ Zapisz się na kalendarz adwentowy! ⬅

Test lamp do zdjęć makijażu! Wybierz efekt, który najbardziej Ci się podoba!

Wiadomo, że aby zdjęcie wyszło super nie wystarczy kupno lampy. Należy zadbać również o:

  • perspektywę,
  • otoczenie,
  • stylizację modelki,
  • moc i natężenie światła.

Natomiast to, przy pomocy jakiej lampy zrobimy zdjęcie, wpływa na finalny efekt, ponieważ każda lampa będzie dawać inne światło. Poniżej znajdziesz test 3 lamp, których używam najczęściej. Tu nie ma dobrych i złych wyborów. Wybierz lampę, która pasuje do Twojego trybu pracy i zdjęcie nią wykonane podoba Ci się najbardziej. Wszystkie zdjęcia są wykonane telefonem iPhone 8Plus, który bardzo dobrze mi się sprawdza do robienia zdjęć (mimo testowania nowszych modeli).

1. Lampa Mitoya LED RL- 480L

Klasyczna lampa pierścieniowa z regulacją temperatury. Daje bardzo dużo światła, dzięki czemu możesz używać jej podczas wyjazdów do klientki. Ta lampa jest na tyle duża, że daje nam równe światło na twarzy.

Efekt na zdjęciu jest bardzo wyrazisty, kolory są mocno widoczne, ale niestety tekstura skóry również jest bardziej wyraźna.

2. Ulanzi LED RGB VL120

To moja ulubiona lampa do szybkich zdjęć, w kiepskim oświetleniu np. u klientki. Łatwość w obsłudze sprawia, że jest idealna dla osób początkujących. Do tego daje bardzo dobre efekty z wieloma telefonami, dzięki czemu nawet jak nie masz iPhona będziesz z niej zadowolona.

Emituje piękne, miękkie światło, które mocno wydobywa glow i nie podkreśla struktury skóry.

Dodatkowo możesz skorzystać z kolorowego światła np. oświetlając tło na różne kolory. Lampa ma też możliwość regulacji natężenia, więc możesz bawić się efektami i dostosować ją do swoich warunków.

3. Lampa LED YONGNUO YN300III

Lampa ledowa z wrotami, dzięki którym dowolnie skierujesz światło. Uzyskasz w ten sposób ostrzejsze cienie i wyraźne odcięcie, co nada zdjęciu bardziej teatralny charakter.

Glow, tekstura skóry prezentują się na zdjęciach bardzo dobrze. Jedynie kolory na oku warto podkręcić w retuszu.

Moc lampy jest bardzo duża i postawiona na statywie będzie wystarczająca do oświetlenia klientki w trakcie malowania. Możesz regulować moc i barwę światła.UWAGA: Zapraszam Cię serdecznie do mojego projektu życia :) Pierwszy w Polsce KLUB WIZAŻYSTEK startuje! Koniecznie zapoznaj się z tym co dla Ciebie przygotowałam klikając w baner poniżej! Jako czytelniczka kalendarza dowiadujesz się o tym projekcie jako jedna z pierwszych i możesz skorzystać ze specjalnej oferty!

O Mnie

Ola Głuch

Jestem założycielką Hello Beauty Makeup Room & Academy. Zajmuję się szkoleniem początkujących wizażystów, a także współpracuję z klientkami indywidualnymi, podczas sesji zdjęciowych i na planach filmowych. W szkole dzielę się wiedzą z zakresu makijażu użytkowego, a także artystycznego, który rozwija warsztat i wyobraźnię moich kursantów.

Poza tym interesuję się #makeup marketingiem a swoją wiedzą biznesową chętnie dzielę się z moimi kursantami.