🚀 24 dni bezpłatnych porad od ekspertów dla wizażystów! ➡ Zapisz się na kalendarz adwentowy! ⬅

Programy do retuszu zdjęć na telefonie

Dziś chciałabym polecić Ci dwa moje ulubione programy do retuszu zdjęć na telefonie. O tym, że trzeba retuszować zdjęcia mam nadzieję, że przekonałam Cię we wcześniejszych wpisach. Dzięki temu uzyskasz taki efekt jaki był w rzeczywistości!

Adobe Lightroom

Pierwszym programem jest Adobe Lightroom, który służy do szybkiej edycji zdjeć. Ma naprawdę wiele różnych funkcji i jest bardzo intuicyjny w obsłudze.

W tej aplikacji dostosujesz światło na swoim zdjęciu. Będziesz mogła je rozjaśnić, zwiększyć kontrast, a także będziesz mogła wyrównać temperaturę barwy, jaskrawość, nasycenie, a także poszczególne kolory. Wszystko to za pomocą suwaczków z podglądem na żywo, więc łatwo przetestować najlepsze dla siebie opcje. Dodatkowo możesz wygładzić skórę i usunąć niedoskonałości.

Do Lightrooma możesz wgrać swoje (lub kupione) presety, które sprawdzą się na zdjęciach lifestylowych lub backstagowych.

Program jest bezpłatny.

Facetune 2

W tej aplikacji wykonasz delikatny retusz twarzy, a także bardzo naturalnie rozmyjesz tło za modelką. Szczególnie ta opcja przydaje się jeśli robisz zdjęcia u klientek. Aplikacja jest często używana do edycji portretowej i selfie. Dostępna jest w wersji darmowej i płatnej, przy czym w wersji PRO masz więcej możliwości.

Uwaga! W tej aplikacji możesz modyfikować makijaż albo wręcz namalować go na nowo. Nie rób tego. Retusz ma służyć jedynie poprawianiu wyglądu zdjęć.UWAGA: Zapraszam Cię serdecznie do mojego projektu życia :) Pierwszy w Polsce KLUB WIZAŻYSTEK startuje! Koniecznie zapoznaj się z tym co dla Ciebie przygotowałam klikając w baner poniżej! Jako czytelniczka kalendarza dowiadujesz się o tym projekcie jako jedna z pierwszych i możesz skorzystać ze specjalnej oferty!

O Mnie

Ola Głuch

Jestem założycielką Hello Beauty Makeup Room & Academy. Zajmuję się szkoleniem początkujących wizażystów, a także współpracuję z klientkami indywidualnymi, podczas sesji zdjęciowych i na planach filmowych. W szkole dzielę się wiedzą z zakresu makijażu użytkowego, a także artystycznego, który rozwija warsztat i wyobraźnię moich kursantów.

Poza tym interesuję się #makeup marketingiem a swoją wiedzą biznesową chętnie dzielę się z moimi kursantami.