🚀 24 dni bezpłatnych porad od ekspertów dla wizażystów! ➡ Zapisz się na kalendarz adwentowy! ⬅

Jaki kufer wybrać dla wizażystki?

Kufer na kosmetyki ma za zadanie bezpiecznie przechowywać nasze narzędzia pracy, żebyśmy mogły przewozić je z jednego miejsca do drugiego. Tylko tyle i aż tyle. Na rynku mamy duży wybór różnych kufrów, toreb, plecaków i walizek i początkujące wizażystki często pytają mnie jaki kufer będzie najlepszy.

Zacznijmy od tego jaki powinien być idealny kufer na kosmetyki. Przede wszystkim sam w sobie powinien być lekki. Jeżdżąc do klientki będziesz zabierać ze sobą dużo kosmetyków, ponieważ nigdy nie wiesz jaka jest osoba, którą będziesz malować. Jeśli dodasz do tego wagę kufra może się okazać, że będziesz musiała unieść 15-20 kg.

Po drugie powinien być odpowiednio duży i pojemny tak abyś zmieściła wszystkie produkty. Kufry do ręki lub małe torby mogą być jedynie dodatkami, chyba, że jedziesz do jednej osoby i dokładnie wiesz jakich kosmetyków ona potrzebuje.

Jeśli kufer ma być jeżdżący tak żebyś nie musiała go nosić to musi mieć dobre kółka, odporne na polskie chodniki. Wielkie, aluminiowe kufry osadzone na malutkich kółkach nie sprawdzają się za dobrze. W rezultacie i tak będziesz musiała je dźwigać.

Kufer powinien być również higieniczny, a więc zrobiony z takich materiałów aby łatwo było go wyczyścić. Wszelkie welurowe wnętrza kufrów nie sprawdzają się, ponieważ plamy z kosmetyków będą ciężkie do zmycia.

Kufer, który mogę Ci polecić to Zuca. Używam go już od 8 lat i wciąż jego konstrukcja jest w bardzo dobrej kondycji, a to czyni go wręcz kufrem niezniszczalnym. W środku kosmetyki przechowuje się za pomocą przeźroczystych kosmetyczek, do których wkłada się produkty. Nie ma zbędnych przegródek przez co możesz zapełnić go w dowolny sposób. Spełnia wszystkie moje wymagania, o których pisałam wyżej. Niestety jest też dość drogi. Jego koszt to ok. 1300 zł, w zależności od wersji na jaką się zdecydujesz. Możesz kupić lub obejrzeć go stacjonarnie w Inglocie lub kupić w sklepie internetowym mokotowska58.

Jeśli nie dysponujesz tak dużym budżetem na kufer wykorzystaj zwykłą walizkę z dobrymi kółkami. Do niej również możesz wsadzić kosmetyczki, do których zapakujesz kosmetyki. To sposób wielu wizażystów i jak najbardziej również Ci go polecam. Kosmetyczki kupisz w wielu internetowych sklepach z akcesoriami dla wizażystów (np. makeup.pl lub manybeauty.pl) lub możesz kupić oryginalne kosmetyczki Zuca w sklepie mokotowska58.UWAGA: Zapraszam Cię serdecznie do mojego projektu życia :) Pierwszy w Polsce KLUB WIZAŻYSTEK startuje! Koniecznie zapoznaj się z tym co dla Ciebie przygotowałam klikając w baner poniżej! Jako czytelniczka kalendarza dowiadujesz się o tym projekcie jako jedna z pierwszych i możesz skorzystać ze specjalnej oferty!

O Mnie

Ola Głuch

Jestem założycielką Hello Beauty Makeup Room & Academy. Zajmuję się szkoleniem początkujących wizażystów, a także współpracuję z klientkami indywidualnymi, podczas sesji zdjęciowych i na planach filmowych. W szkole dzielę się wiedzą z zakresu makijażu użytkowego, a także artystycznego, który rozwija warsztat i wyobraźnię moich kursantów.

Poza tym interesuję się #makeup marketingiem a swoją wiedzą biznesową chętnie dzielę się z moimi kursantami.