🚀 24 dni bezpłatnych porad od ekspertów dla wizażystów! ➡ Zapisz się na kalendarz adwentowy! ⬅

Dlaczego wciąż nie wychodzą Ci zdjęcia makijażu?

Przed startem kalendarza pytałam uczestniczki jaki mają największy problem w swojej codziennej pracy. 80% z Was wskazało, że są to zdjęcia. Najczęściej pisałyście, że na zdjęciach nie widać makijażu oraz makijaż nie wygląda tak jak na żywo.

Oczywiście, jak wszystkiego, również robienia zdjęć jesteś w stanie się nauczyć. Co więcej MUSISZ nauczyć się robić dobre zdjęcia, ponieważ to właśnie one będą sprzedawać Twoje usługi. Wszystko co kupisz w związku ze zdjęciami (lepszy telefon, potrzebne aplikacje, potrzebne lampy, kurs) będzie inwestycją, która później zaprocentuje.

Ciężko będzie Ci jednak zrobić progres w wyglądzie Twoich zdjęć, jeśli nie będziesz widziała swoich błędów i nie będziesz ich poprawiać. Dlatego dziś zrób mały rachunek sumienia i sprawdź czy popełniasz, któryś z błędów, o których przeczytasz poniżej.

1. Robisz zdjęcia z daleka.

Aparat zbyt daleko od modelki.

Makijaż powinien być głównym punktem na zdjęciu. Jeśli robisz zdjęcie z daleka zlewa się on z innymi elementami na zdjęciu. Uwagę zwracają wtedy fragmenty tła i stylizacja modelki. Jeśli masz na zdjęciu bardzo dużo tła trudniej jest zapanować nad spójnością, szczególnie jeśli jesteś u klientki i nie masz nad tym kontroli. Nie bój się przybliżyć telefonu do modelki!

2. Robisz zdjęcia z góry.

Taka sama niekorzystna perspektywa jest wtedy gdy ustawiasz telefon powyżej modelki. W tym przypadku modelka lub klientka jeśli chce spojrzeć w obiektyw musi spojrzeć „spod byka”. Makijaż wtedy nie jest na pierwszym planie, a całość wygląda nienaturalnie. Rób zdjęcia w taki sposób, aby obiektyw był na wysokości twarzy modelki lub delikatnie poniżej.

3. Nie czyścisz obiektywu przed zdjęciami.

Brudny obiektyw. Zdjęcie „za mgłą”.

Za każdym razem gdy rozpoczynasz robienie zdjęć przetrzyj obiektyw. Unikniesz efektu „za mgłą” jak na przykładowym zdjęciu, a kolory będą bardziej intensywne.

4. Robisz zdjęcia z zamkniętymi oczami.

Aby Twój makijaż prezentował się korzystnie oczy muszą być PRZYMKNIĘTE i ROZLUŹNIONE, nie całkiem zamknięte i zaciśnięte.

5. Oczy w dół, głowa w dół.

Zazwyczaj jeśli chcesz zrobić zdjęcia z przymkniętymi oczami i prosisz o to modelkę/klientkę ona mimowolnie razem z oczami opuszcza głowę. Robi się wtedy niekorzystna perspektywa i makijaż nie będzie prezentować się ładnie. Nie będzie widać przejść kolorów, wszystko będzie wyglądać płasko i jak jedna plama. Twoim zadaniem jest poinstruowanie modelki by mimo ruchu przymknięcia oka nie opuszczała głowy.

Tak nie rób!
Tak jest ok!

6. Nie dbasz o stylizację modelki.

Wiadomo, w przypadku klientek nie zawsze mamy na to wpływ, ale możesz poprosić klientkę o założenie bluzki z dekoltem w jednolitym, naturalnym odcieniu (czarny, biały, beżowy itp.) W przypadku modelek jeśli malujesz ją w ramach treningu zadbaj o włosy, dodatki i bluzkę modelki. Wszystko musi do siebie pasować.

7. Nie ustawiasz klientki.

Warto abyś wypracowała sobie kilka fajnych póz dla swoich klientek i instruowała je w trakcie robienia zdjęć. Zdjęcie gdy klientka siedzi zgarbiona, ze skwaszoną miną, nie zachęci jej do zgody na publikację. A Ty stracisz okazję na pokazanie swojej świetnej pracy, która mogłaby przyciągnąć więcej klientek.

8. Nie retuszujesz zdjęć.

Nigdy żadne zdjęcie czy z telefonu czy aparatu fotograficznego nie będzie oddawać w 100% rzeczywistości. Każdy profesjonalny fotograf, którego znam, retuszuje swoje zdjęcia. Ty też powinnaś to robić. Nie namawiam Cię do namalowania makijażu od nowa w programie, ale drobne poprawki cery, kolorów, jasności, nasycenia są jak najbardziej ok. Zobacz jak wygląda moje zdjęcie przed i po retuszu!

Przed retuszem
Po retuszuUWAGA: Zapraszam Cię serdecznie do mojego projektu życia :) Pierwszy w Polsce KLUB WIZAŻYSTEK startuje! Koniecznie zapoznaj się z tym co dla Ciebie przygotowałam klikając w baner poniżej! Jako czytelniczka kalendarza dowiadujesz się o tym projekcie jako jedna z pierwszych i możesz skorzystać ze specjalnej oferty!

O Mnie

Ola Głuch

Jestem założycielką Hello Beauty Makeup Room & Academy. Zajmuję się szkoleniem początkujących wizażystów, a także współpracuję z klientkami indywidualnymi, podczas sesji zdjęciowych i na planach filmowych. W szkole dzielę się wiedzą z zakresu makijażu użytkowego, a także artystycznego, który rozwija warsztat i wyobraźnię moich kursantów.

Poza tym interesuję się #makeup marketingiem a swoją wiedzą biznesową chętnie dzielę się z moimi kursantami.