Kurs makijażu Wrocław

Witaj w naszej szkole makijażu w samym sercu Wrocławia! 

Jesteśmy dumni z tego, że, dzięki naszym kursom makijażu możemy pomóc Ci osiągnąć Twoje marzenia o karierze wizażystki. Nasza oferta obejmuje kursy makijażu, które są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych wizażystów z Wrocławia jak i z całej Polski.

Zobacz jaki kurs makijażu najczęściej wybierają nasi kursanci! 

Jak wybrać idealny dla siebie kurs makijażu?

Każdy początkujący wizażysta wybierając swój pierwszy (lub kolejny) kurs makijażu ma inne oczekiwania, cele i potrzeby. Pamiętaj, że nie każdy kurs makijażu, szkolenie czy szkoła jest odpowiednia właśnie dla Ciebie.  Abyś była w pełni zadowolona z wyboru kursu makijażu koniecznie zwróć uwagę na elementy oferty, o których piszę poniżej. 

Po pierwsze zapoznaj się dokładnie z ofertą szkoły makijażu na jej stronie internetowej. Oferta szkoły powinna być wyczerpująca i odpowiadać na większość twoich pytań, a także jasno przedstawiać cele i charakter szkoły. Jeśli jest pisana ogólnikami, bez konkretnych szczegółów może nie dać Ci wystarczająco dużo odpowiedzi jak będzie wyglądała w niej nauka. Jeśli oferta rocznej szkoły zawiera się w 20 zdaniach to tak naprawdę kupujesz kota w worku i nie wiesz w którą stronę pójdzie kurs makijażu przez w trakcie roku i czy ten kierunek będzie dla Ciebie odpowiedni. W ofercie powinny być zawarte również konkretne tematy jakich będziesz się uczyć.

Zwróć również uwagę na to jaki styl makijażu uczy szkoła. Są szkoły skierowane na kursy makijażu bardziej artystyczne, gdzie uczysz się jak pracować na planie filmowym wraz z np. elementami charakteryzacjii, a są również takie które przygotują Cię do pracy z klientką indywidualna, podczas ślubów i indywidualnych makijaży do sesji zdjęciowych. To Ty musisz określić w jakim kierunku chcesz się rozwijać. To samo tyczy się osób, które będą Cie uczyły. Nawet najsłynniejsze osoby z branży makijażowej nie nauczą Cię pracy z klientką jeśli same z nimi nie pracują lub nie pracowały, bo działają np. na planach filmowych lub na youtube. Zawsze wybieraj instruktora tak by prezentował to co ty w przyszłości chciałabyś osiągnąć. Zwróć uwagę na ich portfolia i styl makijażu. Musi Ci się on podobać, ponieważ w takim stylu będziesz uczyć się pod ich okiem.

Jeśli już uznasz, że styl, który jest prezentowany na kursie makijażu jest taki w jakim chciałabyś się uczyć sprawdź ilość wykonywanych makijaży podczas kursu oraz podział godzinowy na teorię i praktykę. Zajęcia z makijażu oraz pokazy makijażu powinny stanowić 80% czasu spędzonego na kursie. Teoria jest też istotna, ale w dzisiejszych czasach można przekazać kursantowi teorię online, a na zajęciach poruszyć jedynie najważniejsze kwestie co oszczędza czas uczestników i zwiększa ilość godzin praktyki. Nie jestem zwolenniczką kursów makijażu, gdzie podczas zajęć kursantki malują siebie nawzajem ani gdzie pełne makijaże nie są wykonywane od razu tylko np. na pierwszych zajęciach tylko brwi, na drugich tylko usta i tak dalej. Od razu powinnaś wykonywać pełne makijaże. Malowanie się nawzajem kursantek to po prostu strata czasu. W takim wypadku czas na makijaż jest ograniczony tak by zajęcia nie trwały 10 h, a dodatkowo kursantki mogą już być bardzo zmęczone zanim w ogole zaczną malować. Poza tym tak naprawdę ⅓ z ilości godzin, które jest obiecywane spędzasz jako modelka. 

Kolejną bardzo istotną rzeczą jest ilość osób w grupie podczas kursu makijażu. Zbyt duża ilość kursantów powoduje, że instruktor nie jest w stanie wyłapać twoich błędów i przekazać Ci wskazówek jak możesz pracować lepiej. Z mojego doświadczenia wynika, że grupa większa niż 8 osób nie jest korzystna dla kursantów. Szczególnie jeśli jesteś osobą początkującą zbyt mała ilość czasu, który instruktor spędzi na pracę z Tobą spowoduje, że makijaż na zajęciach nie wyjdzie, a ważne błędy zostaną niezauważone. Dobry instruktor zwraca uwagę na to w jaki sposób trzymasz pędzel, jakie ruchy nim wykonujesz, jak nakładasz produkty i ile tego produktu nakładasz. Jeśli jesteś jedną z 15 czy 20 kursantek może nie zauważyć drobnych błędów i Twój warsztat będzie rozwijał się dużo wolniej. 

Po piąte istotną kwestią jest przygotowanie stanowisk i odpowiednie kosmetyki do pracy czyli wyposażenie pracowni szkoły. Wybieraj tylko te miejsca, które dbają o te elementy. Nie zgadzaj się na bylejakość pod tym względem. Narzędzia pracy będą świadczyć o poziomie nauczania, a także mają wpływ na końcowy efekt twoich makijaży. Stanowisko pracy powinno być dobrze oświetlone i wygodne tak abyś malowała w komfortowej pozycji. Dodatkowo miejsce pracy powinno być higieniczne. Brudne pędzle, brak jednorazowych akcesoriów, brak dezynfekcji produktów i przyborów to absolutnie niedopuszczalne na kursie makijażu jak i w pracy wizażystki rzeczy. Kosmetyki na których będziesz pracować powinny być różnorodne i takie na których będziesz mogła pracować z klientką. Niekoniecznie muszą być najdroższe, ale ich ilość powinnna być dostosowana do ilości kursantek.  Tylko w taki sposób poznasz odpowiednie konsystencje i zestawy produktów co ułatwi Ci pracę w przyszłości. Dzięki pracy w profesjonalnych warunkach nauczysz się dobrych nawyków i bezpiecznie będziesz pracować z klientką. 

Koniecznie sprawdź opinie oraz pracę kursantów, którymi chwali się dana szkoła. To da Ci pogląd jaki poziom mozesz osiągnąć i jak zadowoleni są inni z danej szkoły. Możesz również prześledzić profile kursantek czy pracują w zawodzie i czy przyjmują klientki, a nawet zapytać je o zdanie związane ze szkołą. Pamiętaj jednak, że to będzie jedynie perspektywa jednej osoby i nie może przeważać na Twojej decyzji. Musisz wziąć pod uwagę wszystkie aspekty, o których pisałam wcześniej. 

Warto również przyjrzeć się miłym dodatkom jakie oferuje szkoła dla kursantow. Mogą to być dodatkowe zajęcia w postaci organizowanych sesji zdjęciowych, zajęć praktycznych, na których ćwiczysz swoją technikę, a zajęć związanych z merketigiem dla wizażystów co jest niezwykle ważne w twojej karierze. Sprawdź również czy szkoła posiada zaplecze związane ze stylizacjami np. mogą to być bluzki, kolczyki i suknie ślubne, dzieki którym od razu budujesz odpowiednie portfolio. Warto by szkoła miała też do dyspozycji różne rodzaje oświetlenia abyś mogła dopasować je do tego jak chcesz fotografować makijaże swoim telefonem. 

 

ROZPOCZYNAMY ZAPISY NA KURSY MAKIJAŻU WROCŁAW 2024/2025!

Kurs Hello Pro Makeup Basic

Nasz flagowy kurs makijażu Hello Pro Makeup Basic to intensywne szkolenie trwające aż 5 dni, które pozwoli Ci opanować podstawy. Co nas wyróżnia? 

Nasze małe grupy, które gwarantują indywidualne podejście do każdego kursanta z Wrocławia. 

Dzięki temu możesz być pewna, że otrzymasz pełne wsparcie i uwagę od naszych doświadczonych instruktorów.

Kursy makijażu odbywają się we Wrocławiu! 

Roczna Akademia Makijażu

W naszej ofercie znajduje się również roczny kurs makijażu, na którym nauczysz się najważniejszych makijaży do pracy z klientką, ale i wiele wiele więcej. 

Oprócz podstaw makijażu i takich makijaży jak: makijaż ślubny, makijaż kobiety dojrzałej, makijaż francuski, makijaż glow nauczysz się zaawansowanych technik makijażu, które pozwolą Ci na rozwój swojego stylu i zdobyciu jeszcze większej ilości klientek! 

W rocznej Akademii uczymy się również marketingu dla wizażystów po to byś była w pełni przygotowana do pracy po kursie! 

Next Level Pro Makeup - kurs makijażu dla zaawansowanych

Jeśli jesteś po kursie makijażu i chcesz rozwijać się w zaawansowanych, instagramowych technikach to ten kurs jest właśnie dla Ciebie! 

Kurs makijażu Wrocław obejmuje takie zagadnienia jak: 

  • praca z trudnymi kolorami również w matowych makijażach, 
  • praca z mokrymi tintami i cieniami na mokro, 
  • praca z graficznymi odcięciami i fantazyjnymi kreskami,
  • czystość pracy podczas 
  • praca podczas sesji zdjęciowych i stworzenie własnego edytorialu makijażowego. 

Bride (&more) makeup masterclass - kompleksowy kurs makijażu ślubnego

Jeśli tylko chcesz zostać najlepsza makijażystką ślubna w swojej okolicy to kurs idealny dla Ciebie!

To również idealny kurs makijażu jeśli chcesz poszerzyć swoje portfolio o profesjonalne zdjęcia modelek w stylizacji ślubnej! 

Podczas kursu nauczysz się jak wykonywać makijaże, które kochają klientki klientki ślubne. Zajmiemy zarówno klasycznymi makijażami, jak również nowoczesnymi technikami, które wyróżnią Cię spośród konkurencji! 

W programie poruszymy także zagadnienia dotyczące skóry z niedoskonałościami, trwałości makijażu oraz jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach.  

Oprócz makijażu ślubnego na tym kursie makijażu zajmiemy się makijażem kobiety dojrzałej oraz korektą pana młodego. 

Ten kurs to absolutne must have dla początkujących wizażystów ślubnych!

Zobacz pracę kursantów z kursu makijażu Wrocław

Hello Beauty Academy we Wrocławiu!

Przestrzeń, w którym stworzyliśmy dla Ciebie najlepsze warunki do nauki na kursach makijażu we Wrocławiu.  Świetna atmosfera, 12 profesjonalnie przygotowanych stanowisk, wnętrze sprzyjające twórczej pracy – to właśnie HELLO BEAUTY Makeup Room & Academy.

Każde stanowisko wyposażone jest w profesjonalną toaletkę, regulowany hoker, a także wszystkie niezbędne akcesoria do higienicznej pracy. 

Do dyspozycji naszych kursantów na kursach makijażu jest wiele, profesjonalnych kosmetyków, elementów garderoby i dodatków, a także oświetlenie, które pomoże Ci zbudować profesjonalne portfolio.